آموزش ساخت شماره مجازی رایگان + روش جایگزین

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان به شما این امکان را می دهد که با استفاده از تقریباً هر دستگاه متصل به اینترنت، در هر زمان با هر کسی در جهان ارتباط برقرار کنید. بنابراین، قابل درک است که شماره تلفن های آنلاین در حال افزایش محبوبیت هستند. شماره‌های تلفن مجازی گزینه‌های ارتباطی انعطاف‌پذیر و لایه‌ای از حریم خصوصی را ارائه می‌دهند، چیزی که بسیاری از حرفه‌ای‌ها نگران آن هستند.

در این مقاله، شماره تلفن مجازی چیست، مزایای بی شمار آن و نحوه دریافت شماره تلفن مجازی برای کسب و کار خود – از جمله امکان یک شماره تلفن مجازی رایگان را بیان می کنیم و در ادامه آموزش ساخت شماره مجازی را یاد میدهیم.

ساخت شماره مجازی رایگان چگونه است؟

شماره تلفن های مجازی را نباید مانند شماره تلفن های متصل به تلفن ثابت یا تلفن هوشمند در نظر گرفت. این اعداد در فضای ابری ایجاد می‌شوند و به شماره تلفنی که قبلاً متعلق به شماست، مرتبط می‌شوند. به همین دلیل، استفاده از تلفن مجازی به عنوان تلفن ابری نیز شناخته می شود.

به طور سنتی، شماره تلفن به یک دستگاه خاص، چه تلفن ثابت و چه تلفن همراه، گره خورده است. تلفن های ثابت از شما می خواهند که برای یک تماس مهم در یک نقطه بنشینید و منتظر بمانید. گوشی‌های هوشمند بسیار بهتر هستند، اما همچنان باید آنتن موبایل خود برقرار باشد تا مطمئن شوید که در دسترس هستید. شماره تلفن‌های مجازی به شما کمک می‌کنند همیشه در دسترس باشید، چه در خانه کار کنید و چه در سراسر جهان سفر کنید. لازم نیست احساس کنید که به یک مکان فیزیکی یا دستگاه خاصی وابسته هستید.

مزایای ساخت شماره مجازی چیست؟

استفاده از شماره تلفن مجازی مزایای زیادی دارد، از گزینه‌های تماس در دسترس‌تر تا حفظ حریم خصوصی بیشتر. این مزایا با جزئیات بیشتری در بخش‌های آینده بررسی می‌شوند.

بیشتــــــر بدانید :
هویت بصری شامل چیست؟

ارتباط همگام‌سازی شده در چندین دستگاه با ساخت شماره مجازی

یک مزیت قابل توجه شماره تلفن های مجازی این است که آنها به شما امکان می دهند بدون توجه به جایی که هستید، دسترسی آسان داشته باشید. ارائه دهندگان خدمات مجازی مانند RingCentral و Google Voice ارتباط یکپارچه بین شما، همکاران، کارمندان یا مشتریان را فراهم می کنند. شما می توانید آزادانه از طریق تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها و سایر دستگاه های دارای اینترنت ارتباط برقرار کنید. همه در یک ساختمان یا در سراسر قاره های متعدد.

در زمانی که افراد بیشتری از همیشه در خارج از دفتر کار می کنند، کسب و کارها نیازی به نگرانی در مورد کاهش ارتباطات قابل اعتماد ندارند. استفاده از شماره تلفن مجازی به لطف هشدارهایی که در تمام دستگاه‌های متصل در شبکه ارسال می‌شود، به جلوگیری از از دست دادن تماس کمک می‌کند. اگر لپ تاپ خود را دارید اما تلفن خود را فراموش کرده اید، باز هم دسترسی به شما آسان است.

گزینه ای مقرون به صرفه برای مشاغل کوچکتر که به دنبال صرفه جویی در پول هستند.

یک تجارت کوچک که به چند خط در ماه نیاز دارد، ممکن است با خدمات مناسب بیش از چند هزار تومان در ماه خرج نکند. با این حال، با افزایش اندازه شرکت‌ها و استخدام صدها، هزاران یا حتی میلیون‌ها نفر، هزینه‌های ارتباطی به شدت افزایش می‌یابد. سپس در مکان‌های مختلف، احتمالاً در چند کشور مختلف، فاکتور بگیرید. ناگهان، هزینه های تلفن می تواند به هزاران نفر در ماه برسد.

صرف نظر از اندازه کسب و کار، انتخاب شماره تلفن مجازی می تواند هزینه های تلفن را به شدت کاهش دهد. با شماره‌های آنلاین، نیازی به سرمایه‌گذاری روی سخت‌افزار گران‌قیمت با سیم چند خطی نیست. بسته به طرح خدمات خود، می توانید حداقل یک شماره تلفن مجازی رایگان دریافت کنید. علاوه بر این، دریافت تماس‌های داخلی اغلب رایگان است و تماس‌های جهانی مقرون به صرفه است.

برای هر کسب و کاری، بزرگ یا کوچک، یک شماره تلفن مجازی می تواند یک راه حل بودجه بسیار مورد نیاز باشد.

دسترسی به یکپارچه سازی و خدمات قوی

اگرچه امکان استفاده از خدمات تلفن مجازی به صورت رایگان وجود دارد، گزینه های ارتقاء اغلب مزایای مفیدی را برای مشاغل فراهم می کند. برخی از ویژگی‌های خدمات استاندارد شامل پذیرش مجازی، ادغام تقویم، پست صوتی (و رونویسی پست صوتی)، فکس آنلاین و قابلیت‌های پیام‌رسانی تیمی است.

بیشتــــــر بدانید :
انواع لوگو + تصاویری از معروف ترین لوگو ها

همچنین ممکن است امکان ادغام سرویس های محبوب از جمله Microsoft 365، Canvas، Salesforce و Zendesk وجود داشته باشد. برخی از برنامه های اشتراک شامل ویژگی های کنفرانس از راه دور نیز می شوند. این یکپارچه‌سازی‌ها و افزودنی‌ها می‌توانند به ویژه در اجازه دادن به کسب‌وکارها برای برقراری ارتباط مؤثرتر و عملکرد یکپارچه‌تر مفید باشند.

نحوه دریافت شماره تلفن مجازی

خوشحال خواهید شد که بدانید دریافت شماره آنلاین یک فرآیند نسبتاً ساده است. دریافت شماره معمولاً مستلزم ثبت نام برای سرویس از طریق یک پروتکل صوتی از طریق اینترنت یا VoIP، ارائه دهنده خدمات است. به عنوان مثال، Google Voice یک شماره محلی رایگان به هر کسی که حساب Google دارد ارائه می دهد. اگر از طریق Workspace ثبت نام کنید، این برند همچنین یک سری ارتقاء ارزشمند برای Voice ارائه می دهد.

پس از انتخاب یک سرویس و ایجاد حساب کاربری، از شما خواسته می شود که به یک خط تلفن موجود پورت کنید یا یک شماره ملی کاملاً جدید انتخاب کنید. از آنجا، برنامه خدمات شما ممکن است شامل یک سری شماره تلفن رایگان برای کسب و کار شما، یا حتی شماره‌های خدماتی باشد.

در دسترس بودن افزونه‌ها و مزایا از ارائه‌دهنده‌ای به ارائه‌دهنده دیگر متفاوت است، بنابراین می‌خواهید برنامه‌های خدماتی را که نزدیک‌ترین به آنچه نیاز دارید و توانایی پرداخت آن را دارید، خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد بهترین خدمات VoIP را بررسی کنید.

نکات مهم هنگام ساخت شماره مجازی

همانطور که می بینید، به دست آوردن یک شماره تلفن مجازی نسبتا آسان است. با این حال، هنگام آماده شدن برای خرید یک یا چند مورد برای استفاده حرفه ای، عوامل کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

دسترسی و استفاده: استفاده و دسترسی به شماره تلفن مجازی تجاری اغلب برای اطمینان از استفاده مناسب و توسط پرسنل صحیح از شماره های تجاری ضروری است. ارائه‌دهندگان خدمات معمولاً افزونه‌هایی ارائه می‌کنند که به شما کمک می‌کنند تا بر استفاده از خط تلفن نظارت بهتری داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی اجرا می‌شود.
قیمت شماره مجازی: گزینه های مقرون به صرفه زیادی برای دریافت شماره آنلاین وجود دارد. گفته شد، شما می خواهید با خدماتی بروید که بیشترین هزینه را برای شما فراهم کند. اگرچه یک سرویس رایگان می‌تواند برای یک کسب‌وکار بسیار کوچک کار کند، یک شرکت بزرگ‌تر می‌خواهد خدماتی را خریداری کند که بهترین ادغام و ویژگی‌های پشتیبانی را ارائه می‌دهد.
شماره تلفن های رایگان: برخی از ارائه دهندگان خدمات مانند Google Voice یک شماره تلفن مجازی رایگان را به اعضا ارائه می دهند. علاوه بر این، می توانید چندین شماره رایگان را به عنوان بخشی از ارتقاء یا افزونه دریافت کنید.

بیشتــــــر بدانید :
11 گام ساده برای آموزش برند سازی موفق

بهترین جایگزین بجای ساخت شماره مجازی چیست؟

اگرچه شماره تلفن های مجازی یک راه حل انعطاف پذیر و اغلب کم هزینه برای صاحبان مشاغل است، برخی از سازمان ها ممکن است جایگزینی را بخواهند که با نیازهای آنها سازگارتر باشد. از این گذشته، همه به اینترنت یکپارچه دسترسی ندارند یا نمی‌خواهند کاملاً به خدمات تلفن مبتنی بر ابر متکی باشند.

استفاده از سیستم تلفن ثابت بجای ساخت شماره مجازی

اگر می‌خواهید یک شبکه تلفنی راه‌اندازی کنید که همه افراد داخل دفتر را به هم متصل می‌کند، . اگرچه برخی ممکن است آنها را قدیمی بیابند، اما چند مزیت در ارتباط با خدمات تلفن ثابت با کیفیت بالا وجود دارد:

1.کیفیت تماس بی نظیر
2.هرگز نگران قطع شدن تماس ها نباشید
3.امکان ادامه تماس حتی در زمان قطع برق
4.هیچ نگرانی در مورد نیاز به شارژ باتری خود ندارید
5.با یا بدون اتصال به اینترنت کار خواهد کرد
6.برای مشاغل با سابقه ای که از گزینه های تماس سنتی استفاده می کنند، تلفن ثابت می تواند گزینه ای آشنا، راحت و قابل اطمینان تر باشد.

استفاده از ایمیل بجای ساخت شماره مجازی


اگر علاقه‌ای به خدمات تلفن مجازی ندارید، شاید با ایمیل مجازی راحت‌تر باشید. به هر حال، ایمیل یک ابزار ارتباطی آنی چند دهه قدمت است که از طریق آن می‌توانید به راحتی اطلاعات را مبادله کنید – و استفاده از آن عموماً رایگان است.

اگر تصمیم دارید سرویس ایمیل شرکت خود را از طریق Google Workspace ارتقا دهید، می‌توانید خدمات مرتبط با چت را نیز دریافت کنید.

استفاده از نرم افزار کنفرانس وب بجای شماره مجازی


علاوه بر افزایش استفاده از تلفن های مجازی، بسیاری از سازمان ها برای برقراری ارتباط به نرم افزارهای کنفرانس از راه دور روی می آورند. شما می توانید جلسات انفرادی داشته باشید یا وبینارهایی را با حضور صدها یا هزاران عضو تیم از طریق نرم افزار کنفرانس وب برنامه ریزی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *